Co zastosować na ból zęba z dziurą?

Witam. Mam taki problem miałem mieć leczonego zęba kanalowo lecz wyjechałem za granicę nie miałem kiedy go zrobic dziś jest duża dziura w nim która zaczyna boleć sprawia trudność w jedzeniu. Tu nie mam się jak dostać do dentysty dopiero za 3 tygodnie dopiero będę w Polsce. Co mogę zrobić do tego czasu żeby ząb nie bolał. Proszę o szybką odpowiedź

Jednak 3 tygodnie to dość długo, radziłabym za wszelką cenę starać się dostać do dentysty, chociaż rozpocząć leczenie.
Pozdrawiam.

Na ból zęba najlepszą metodą jest leczenie próchnicy u stomatologa. Nie ma cudownych środków, które wyleczą ubytek, szczególnie głęboki. Objawowo można stosować leki przeciwbólowe, np. paracetamol lub ibuprofen. Ostatecznie, tymczasowo może Pan stosować roztwory do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną, która ma właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze lub napary ziołowe np. z szałwii. W aptekach są również dostępne tymczasowe plomby do założenia samemu, dopóki nie uda nam się dostać do dentysty. Jednak nie jest to rozwiązanie na stałe!

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl