Co zastosować na opuchliznę powieki i ból oka?

Dzien dobry, Moja mama (wiek 50 lat) przebywa obecnie we Wloszech na urlopie. Dzis dowiedziałem sie, ze spuchla jej powieka, a oko boli od zewnątrz i od środka. Pobyt trwa jeszcze tydzień. Prosze o szybka radę jakie zastosować środki doraźne??? tak aby jeszcze przetrwać ten tydzień zanim wróci do kraju i zgłosi sie do lekarza. Z góry serdecznie dziekuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie maści przeciwbakteryjnej i przeciwzapalnej. Jeżeli takowych low brak proszę stosować okłady z rumianku i przemywanie oka aby nie dopuścić do rozwoju infekcji.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Doraźnie Pani mama może stosować okłady z rumianku i krople z antybiotykiem. Jeśli jednak objawy nie ustąpić w ciągu kilku kolejnych dni lub nasilą się, powinna skonsultować się z lekarzem - nawet w czasie pobytu we Włoszech.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Doraźnie mama może zastosować maści przeciwzapalne. Jeśli nie dojdzie do złagodzenia objawów to konieczna będzie wizyta u lekarza.