Co zastosować na swędzenie?

Witam, w nocy 5 dni temu najprawdopodobniej ugryzł mnie jakiś owad, wstałam rano poczułam swędzenie, a za chwilę pojawiła się opuchlizna (spuchł palec u stopy) utrzymywała się ona przez 3 dni, obecnie prawie zeszła, ale pojawił się rumień (wygląda jak popękane naczynka) z dnia na dzień wydaje mi się ze jest ona coraz większy i odczuwam coraz większy świąd. Co to może być? stosuje maści łagodzące świąd i pieczenie ale działają one tylko chwilowo.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej jest to odczyn po ugryzieniu, w razie niepokoju sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam