Co zastosować na trądzik, któremu nic nie pomaga?

Mam 19 lat i straszny trądzik na twarzy. Najwięcej zmian mam na czole,polikach i brodzie. Nie byłam jeszcze u żadnego specjalisty,gdyż boję się przyjmować wszelkich lekarst na to bo sądzę,że one i tak nic nie dadzą. Na czole mam dosłownie "bombardowanie",okropne grudki i wykwity,które mnie bolą. Nawet najlepszy makijaż nie pozwala mi tego do końca zakryć. Co doktor sądzi o zabiegu laserowym na trądzik?

Dzień dobry,

Zalecam wizytę u kosmetologa lub dermatologa. Z pewnością uda się Pani pomóc.

pozdrawiam serdecznie

IJ

Dzień dobry,

Przed rozpoczęciem kuracji izotretynoiną zalecam skorzystać z zabiegów antybakteryjnych, laserowych. Hamują rozwój bakterii co ogranicza powstawanie nowych zmian na skórze, wyciszają cerę. W szczególności polecam laserowy peeling węglowy oraz zabieg laserem Gemini. Proszę mieć świadomość, że w celu uzyskania zadowalającego efekty zazwyczaj należy wykonać serię takich zabiegów. Więcej informacji odnośnie procedur zabiegowych znajdzie Pani w poniższych linkach:

http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laserowy-peeling-weglowy/

http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laser-gemini/

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Trądzik sam się nie wyleczy!!!