Co zastosować na uspokojenie?

Jeśli ktoś jest bardzo zdenerwowany to lepsze na uspokojenie jest alkohol czy np relanium? alkohol jest dostępny prawie wszędzie ,a relanium to trzeba iść na pogotowie i nie wiem czy na pogotowi można dostać od lekarza relanium ?

Witam
Dziesięć głębokich oddechów i chwila
zastanowienia pt. „co ja robię?” – zawsze
jest na miejscu, nic nie kosztuje i zawsze
skutkuje jeżeli się stosuje.
Jeżeli alkohol utrudnia zastosowanie się
do powyższego, a tym samym problem
z kontrolowaniem emocji nie ustępuje,
to zachęcam do podjęcia psychoterapii
w celu pozbycia się obu problemów.
Podczas psychoterapii leczy się
nie tylko objawy, ale również
dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się
sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Witam. Ani jedno, ani drugie - są zbyt niebezpieczne, ponieważ grożą uzależnieniem. Lepiej zaparzyć sobie melisę, przejść się na spacer, wystawić głowę za okno i głęboko oddychać, włączyć ulubioną muzykę, zacząć uprawiać sport, tańczyć, skakać... jest naprawdę wiele sposobów na uspokojenie się i nie trzeba się truć. Pozdrawiam!