Co zastosować na wysokie ciśnienie?

Witam moja babcia ostatnio na bardzo wysokie ciśnienie i skoki cisnienia do 190/100 spada do 160/70 najwyżej poszła do lekarza rodzinnego zrobiono ekg i wyszło bardzo slabe serce puls 59 i lekarz stwierdził samoistne nadciśnienie tętnicze i przewlekla chorobe niedokrwienna serca dał skierowanie do kardiologa dodam że przynajmniej 1 dziennie występuje skok ciśnienia i babcię często boli serce narazie zazywa tylko polocard i takie zielone tabletki co robić gdzie się udać jakie ziola mozna zazywac

Nadciśnienia nie leczy się ziołami. Rozpoznanie nadciśnienia jest proste. Z tego co pani pisze można podejrzewać, że babcia ma nadciśnienie. Powinna taką chorobę leczyć. Lekarz rodzinny powinien zacząć leczenie nadciśnienia. Jeśli nie rozpoczęto leczenia to trzeba udać się do innego lekarza rodzinnego, Może te zielone tabletki to lek na nadciśnienie. Tego nie wiem. Często jest tak, że na efekt leczenia trzeba poczekać do ok 2 tygodni. W przypadku braku poprawy dodaje się kolejne leki aby kontrolować ciśnienie tętnicze.Konsultacja kardiologiczna oczywiście może się odbyć.