Co zażywać, aby poprawić kondycję nóg?

Witam! mam 30 lat i jestem mamą dwuletniej córeczki i od dłuższego czasu mam problem z kolanami i ogólnie z nogami. W kolanach mi strzyka przy chodzeniu a jak ćwiczę to później odczuwam ból. a po całym dniu mam nogi obolałe. nie stosuje żadnej ostrej diety ale przyznam że chcę zgubić kilka kilogramów, bo w ciąży troche przytyłam, waże ok. 80kg. proszę o pomoc co moge zażywać żeby poprawić kondcję swoich nóg? Z góry dziękuję za odpowiedź

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Należy zredukować masę ciała poprzez dietę i ćwiczenia nie obciążające kolan. Na rynku jest wiele preparatów poprawiających kondycję stawów np. Flexagen. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Jest wiele preparatów na poprawę kondycji stawów. Wybierze Pani te które zawierają glukozaminę, jednak jej wchłanialność jest dość słaba zresztą jak większości suplementów. Najlepiej udać sie do ortopedy który zbada sprawę i przypisze Pani lek indywidualnie. Zwróci też Pani uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń. Być może podczas treningów obciąża Pani stawy kolanowe. W internecie znajdzie Pani wiele filmików instruktażowych jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia Jeżeli nogi sa obolałe i czuje Pani obrzęk może to świadczyć o gromadzeniu się wody w organizmie, co powoduje opuchniecie kończyn. Aby zapobiegać magazynowaniu się płynów metabolicznych proszę odpowiednio nawadniać swój organizm pijąc około 1,5-2l czystej wody mineralnej/dzień.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk