Co zbadać w przypadku zmęczenia i wzrostu wagi?

Od około pół roku czuję się ciągle zmęczona,moja waga wzrosła o około 6 kg,bolą mnie nogi i ręce,jestem spiąca i nic mi się nie chce mimo iż byłam zawsze osobą z werwą.Sypiam po około 8 godz. a mimo tego jestem zmęczona.Proszę o jakieś wskazówki co powinnam zbadać,pozdrawiam

Dzień dobry,

Warto wybrać się do lekarza, który zbierze z Panią dokładny wywiad oraz zbada Panią. Mogą to być objawy niedoczynności tarczycy. Proszę na początek przesiewowo oznaczyć stężenie TSH we krwi, a jeśli będzie nieprawidłowe, to wskazana będzie wizyta u endokrynologa (dalsze badania( i zastosowanie odpowiedniego leczenia, po którym objawy powinny ustąpić i powinna Pani odczuć przypływ energii. Warto również sprawdzić stężenie glukozy we krwi rano na czczo.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz