Co zmniejszy lęk przed myszami?

Witam, cierpię na paniczny lęk przed myszami. Stwierdziłam że już nie jestem w stanie sama sobie z nim poradzić gdyż wpływa on na moje życie prywatne i zawodowe. Czy wizyta u psychologa gdzie będę musiała o tym rozmawiać, nie zaszkodzi mi bardziej? Czy do takiego lekarza potrzebne jest skierowanie? Czy wogóle da się zmniejszyć ten lęk?

Dzień dobry!

Tak, właściwą formą leczenia fobii specyficznych jest właśnie psychoterapia. Skuteczność leczenia tego rodzaju zaburzeń lękowych jest bardzo duża. Wymaga jednak zmierzenia się ze swoim lękiem i zbliżenia się do niego.
Psycholog/ psychoterapeuta nie jest lekarzem.
Niekiedy w leczeniu fobii stosuje się jednak także wsparcie leków - wtedy konieczna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY najlepiej liefe flow therapy (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza