Co znaczą białe plamy na penisie i napletku?

Leczę się na prostatę. Od jakiegoś czasu najpierw zauważyłem białe plamy na penisie, zlokalizowane w jednym miejscu. Teraz one się rozszerzają, na dodatek również napletek zaczyna być biały. Ponadto wydaje mi się, że napletek mi się skurczył, bo przy ściaganiu z żołędzi sprawia mi ból, w wyniku czego niemożliwy staje się stosunek. Co powinienem zrobić i do jakiego lekarza się udac? A może jest to wynikiem stosowanych leków?
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Pani,

nie widząc samemu tych plam, nie jestem w stanie w 100% wydać diagnozy. Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne wydaje się zakażenie grzybicze, ale takie zmiany mogą być także powodowane przez inne czynniki zakaźne, a także jako reakcja alergiczna na leki, choć niekoniecznie te, których używa się w leczeniu prostaty. Należy jak najszybciej udać się do dermatologa lub wenerologa.