Co znaczą biały, serowaty śluz i opóźnienie miesiączki?

Mam pytanie, do tej pory mój cykl trwał około 28 dni, ostatni zaczął się 1.10. Wydaje mi się, że około 15-16 była owulacja (takie objawy jak lekkie krwawienie, a później zmiany w gęstości śluzu itp). 27.10 spałam z chłopakiem, był to stosunek przerywany (wtedy już śluz był w mojej ocenie z okresu bezpłodnego, mała ilość, nieciągnący się). Spodziewałam się dostać okres 28-29.10, do tej pory jednak nic się nie dzieje. Bolą mnie piersi, jest bardzo mała ilość śluzu, prawie znikoma, a to co się pojawia jest konsystencji serowatej i białe. Szyjka macicy jest opuszczona nisko, twarda i mam wrażenie, że zamknięta. Kiedy mogę zrobić test ciążowy zarówno taki z moczu, jak i taki z krwi?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli nie współżyła Pani w okresie okołoowulacyjnym, to nie ma szans na ciążę. Owulacja mogła przesunąć się na koniec miesiąca, ale również mało prawdopodobne, by doszło do zapłodnienia w wyniku stosunku przerywanego. Myślę, że mamy raczej do czynienia z rozregulowaniem cyklu i opóźnieniem miesiączki, które ma prawo wystąpić u każdej zdrowej kobiety od czasu do czasu.
Tak czy siak, może Pani już teraz wykonać test ciążowy, najlepiej z krwi, ten bowiem wcześniej daje wynik pozytywny (po ok. 10 dniach od zapłodnienia). Jeśli wynik będzie negatywny,a miesiączka nadal nie będzie się pojawiać, proszę ponownie wykonać test za ok. 2 tygodnie. Powinna Pani również udać się do ginekologa, gdyż serowate upławy wskazują na możliwość grzybicy pochwy, którą należy leczyć.

Pozdrawiam serdecznie!