Co znaczą bóle głowy w skroniach?

Dzień dobry, od kilku miesięcy, ok. 4-5, pojawiają się u mnie bóle głowy w skroniach. Zaczęły się, gdy sytuacja w pracy stała się bardzo napięta, spędzałam codziennie ok. 10-12 godzin przed komputerem, a tempo pracy powodowało u mnie duży stres. Wówczas miałam problemy ze spaniem, bolał mnie kręgosłup i odczuwałam napięcie w karku. Ból głowy pojawiał się rano, w skroniach, naprzemiennie, był raczej kłujący i stosunkowo silny, w ciągu dnia na zmianę pojawiał się i znikał. Zmieniłam pracę, dolegliwości niemal całkiem zniknęły, zwłaszcza po rozpoczęciu regularnych ćwiczeń fizycznych. Ostatnio, ze względu na zwiększenie ilości obowiązków w nowej pracy, znów spędzam dużo czasu przed komputerem w pozycji siedzącej, rzadko ćwiczę, choć stres jest nieporównywalnie mniejszy, a bóle głowy powróciły, choć są bardzo słabe. Często mam napięte mięśnie przy karku, boli mnie kręgosłup w tym miejscu. Ból pojawia się raz w jednej, raz w drugiej skroni, choć częściej w prawej. Znika podczas spacerów czy ćwiczeń, jeśli mam na to czas, pomogła również zmiana poduszki (ból nie pojawia się już po przebudzeniu), ale w okolicy popołudnia, po kilku godzinach w pracy, zaczyna się ucisk w skroniach (jak obręcz) albo krótkie ukłucia bólu w okolicach skroni, wówczas naprzemiennie. Czekam na wizytę u lekarza, ale cały czas obawiam się, że może to być guz mózgu i prosiłabym o opisową informację, czy takie objawy mogą jednak wskazywać z większym prawdopodobieństwem na inną przyczynę, żeby uspokoić się trochę przynajmniej do czasu wizyty u lekarza. Będę bardzo wdzięczna za informację.

Sama Pani opisuje związek bólów głowy ze stresem, brakiem ruchu, napięciem, siedzeniem przy komputerze
Poprawa po ćwiczeniach i relaksie ? Skad obawy przed guzem mózgu ??
Warto zadbać o zdrowy tryb życia, ćwiczyć nawet w pracy, Relaks

Jaki ogólny stan zdrowia, sprawność, waga, inne schorzenia? ; Jaki nastrój, sen?
Jakie leczenie, do omówienia po zbadaniu Pacjenta .

Pozdrawiam i zapraszam