Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą bóle głowy zlokalizowane głównie w skroniach i czole?

Od paru tygodni cierpię na bóle głowy, zlokalizowane głównie w skroniach i czole. Jest to ból uciskający, ale często, głównie z lewej strony głowy, czuję punktowe silne bóle w różnych miejscach, zwykle nad okiem i w skroniach, pogarszające się w pozycji leżącej. Od dwóch dni nieprzerwanie silnie boli mnie skroń, dziś gdy ból zelżał przez cały dzień towarzyszy mi uczucie silnego ucisku w lewym oku (jest to nowy objaw, choć wcześniej parokrotnie doświadczyłam jakby sekundowych ukłuć oka). Nie mam oprócz tego żadnych dolegliwości (np kataru), bóle są silniejsze popołudniami i w nocy. Jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna moich dolegliwości? Czekam na wizytę u neurologa.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam! Lekarz pierwszego kontaktu, zbada fizykalnie, zleci wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, ciśnienie krwi, tętno, poziomy we krwi: cukru, TSH, elektrolitów, kwasu moczowego. Wskazane także RM głowy i EEG. W zależności od uzyskanych wyników dalsze działanie. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy