Co znaczą bóle i skurcze po prawej stronie brzucha?

Dzień dobry. Mam 21 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam bóle i skurcze po prawej stronie brzucha. Mam w tym miejscu również "zgrubienie". Moje podejrzenia padają na problemy z jajnikiem lub ewentualne powikłania po operacji wyrostka robaczkowego, który miałam wycięty 8 lat temu. Nie towarzyszą mi przy tym inne objawy somatyczne. Miesiączkuję regularnie, dość obficie, miesiączka zwykle trwa 7 dni. Co może być przyczyną?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele i konieczne jest badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzieć