Co znaczą bóle mięśniowo-stawowe i gorączka?

Witam, od kilku dni mam podwyższoną temperaturę (wahającą się między 37,2-38,2) połączoną z bólem mięśni, stawów oraz przede wszystkim (od czego się zaczęło przed pojawieniem się gorączki kilka dni wcześniej) bólem w okolicy prawej łopatki (piekący, uaktywniający się głównie podczas dotyku). Przez ostatnie pół roku w ogóle nie chorowałam, nie miałam żadnych infekcji, przeziębień ani jakichkolwiek innych dolegliwości. Od dwóch dni biorę antybiotyk A*** (dzisiaj będzie trzeci dzień), który jednak nie przynosi żadnych efektów. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Witam serdecznie.

Opisane objawy z dużym prawdopodobieństwem świadczą o infekcji toczącej się w Pani organizmie - świadczy o tym podniesiona temperatura, bóle mięśniowo-stawowe.
Opisane dolegliwości bólowe łopatki wymagają wizyty u lekarza. Konieczne jest obejrzenie zmiany i prawdopodobnie wykonanie badań dodatkowych. Między innymi dolegliwości takie mogą pojawić się w efekcie urazu, jednak nic Pani nie napisała na ten temat, więc rozumiem, że nic takiego nie miało miejsca. Objawy mogą być również spowodowane przez miejscowe zapalenie tkanek.

Natomiast przyjmowany przez Panią lek nie jest antybiotykiem, a środkiem przeciwbólowym z działaniem przeciwzapalnym. Bez badania nie ma możliwości, aby postawić rozpoznanie, a tym samym zalecić leczenie, więc trudno mi powiedzieć, czy jest konieczność stosowania antybiotyku.
Zachęcam Panią do wizyty u lekarza, najlepiej skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego.
Proszę przyjmować również duże ilości płynów, stosować dietę lekkostrawną oraz wypoczywać.

Pozdrawiam