Co znaczą bóle w klatce piersiowej przy głębokim wdechu?

Witam, od 3 dni mam bóle w klatce piersiowej przy głębokim wdechu. Mam 19 lat mam nadwagę ciśnienie mam prawidłowe zawsze w normie ekg miałam robione dwa razy nic nie wykazało w maju również miałam robione usg dopler kończyn dolnych i naczynia są drożne co to może być ? Miażdżyca? Choroba wiencowa ?

Ból w klatce piersiowej to pojęcie bardzo szerokie. Jego źródłem mogą być prawie wszystkie narządy znajdujące się w tej części ciała - z wyjątkiem miąższu płucnego; czasami ból w piersiach bywa także spowodowany problemami zlokalizowanymi w jamie brzusznej. Jeśli diagnostyka kardiologiczna niczego nie wykazała, być może przyczyną bólu są dolegliwości ze strony układu oddechowego (np. choroba oskrzeli, podrażnienie opłucnej), pokarmowego (refluks), nerwowo-mięśniowego (neuralgia międzyżebrowa, zapalenie chrząstek żebrowych) lub o podłożu psychicznym (tzw. nerwica serca). Konieczna jest dalsza diagnostyka. Pozdrawiam serdecznie.

https://terapiaslomka.wordpress.com/