Co znaczą chrząstki stawowe prawidłowej grubości, jednorodnego sygnału, o gładkich zarysach zewnętrznych?

Od zeszłej zimy boli mnie kolano i łydka, odebrałam dziś wynik MR stawu kolanowego. "W zakresie łąkotki przyśrodkowej na granicy trzonu i rogu tylnego widoczne wewnętrzne ognisko podwyższonego sygnału-niewielkie zmiany degeneracyjne. Niejednorodny sygnał zewnętrznej części i dwie drobne szczeliny pęknięcia chrząstki stawowej rzepki-chondromalacja II st. W tylnej części kłykcia przyśrodkowego piszczeli widoczna podkorowo torbiel zwyrodnieniowa (5mm). Poza tym badanie wykazało prawidłowy obraz MR struktur stawu kolanowego. Więzadła krzyżowe i poboczne prawidłowe. Poza rzepką chrząstki stawowe prawidłowej grubości, jednorodnego sygnału, o gładkich zarysach zewnętrznych. Łąkotka boczna bez cech uszkodzenia". Wizytę o ortopedy będę miała dopiero pod koniec stycznia. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku.

Obraz przedstawia początek choroby zwyrodnieniowej pod postacią chondromalacji II stopnia ( skala ( 0-4). W zależności od objawów wskazana jest odpowiednia rehabilitacja ( basen , rower, terapia manulana zmniejszenie przyparcia rzepki z fizjoterapeuta , wzmocnienie mięśnia czworogłowego) oraz do rozważenia wiskosuplemntacja kwasem hialuranowym.
Pozdrawiam