Co znaczą cysty na jajnikach?

Witam chciałam się dowiedzieć cos na temat cyst na jajniku.. Drugi miesiąc pod rząd mam cyste na jajniku i opóźniony okres o ostatnio o 3 tyg teraz juz o tydzień i nadal czekam.. Czy to normalne ze tak się dzieje ? Ostatnia cysta skończyła sie pęknięciem i zapaleniem przez co brałam antybiotyk. Nie chce znowu kolejnych antybiotyków. Mam 25 lat dwójkę dzieci urodznych przez cc. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badania hormonalne i ocena cysty w badaniu usg przezpochwowym proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa