Co znaczą dość liczne moczany bezpostaciowe?

Witam. Niedawno postanowiłem zrobić sobie badanie krwi i moczu. Dodam że co dwa miesiące regularnie oddaje krew honorowo. Z wyników wyszlo że moja hemoglobina(MCV) wynosi 80,1- co jest zadziwiające bo półtora miesiąca wcześniej była idealna. W moczu pojawiły się erytrocyty 20 eryt./ul. Oraz bakterie i szczawiany wapnia- pojedyncze. Moczany bezpostaciowe-dość liczne. Co to może oznaczać? Może zjadłem coś dzień przed badaniami i o to taki wynik wyszedł? A i czy ma to wpływ na książeczkę sanepid?

Lek. Michał Lenard

Wyniki badania mogą świadczyć o infekcji dróg moczowych, lub innym zaburzeniu. Powinien je ocenić lekarz zlecający badanie. Na książeczkę sanepidowską nie powinno mieć to wpływu. Pozdrawiam!