Co znaczą drobne guzki z cechami degeneracji?

Witam. W okresie od marca 2015 r do sierpnia 2015 miałem chemioterapię /12 zabiegów/ z powodu choroby Hodgkina. Nie mam pełnej regresji choroby, ale stan w jakim się znajduję nie wskazuje na potrzebę leczenia. Byłem pacjentem klinicznym, zgodnie z procedurami po zakończeniu leczenia w pierwszym roku przeszedłem 4 badania TK co 3 miesiące, w 2 roku powinienem przejść 2 badania TK a przeszedłem 5 badań poprzez błędy pracownika biura badań klinicznych szpitala w którym byłem leczony. Jakie mogą być dla mnie konsekwencje zdrowotne dodatkowego niepotrzebnego prześwietlania mnie promieniami w trakcie badań TK. Mam problemy z tarczycą, która w ostatnim badaniu dostała następujący opis:,,W oby płatach tarczycy pojedyńcze drobne guzki z cechami degeneracji więcej po stronie prawej.,, Edward

Każde badanie z użyciem promieniowania rentgenowskiego (do takich należy Tomografia) wiąże się z pewnym ryzykiem. Co do celeowści takiej częstości badan WARTO ZASIEGNĄĆ OPINII LEKARZA PROWADZĄCEGO