Co znaczą duszności w 18. tygodniu ciąży?

Witam. Mam 28 lat jestem obecnie w 18 tygodniu ciąży moj problem to napady duszności trwające od 10 tyg ciąży o różnym nasileniu. Napady duszności pojawiają się nagle i trwają od 15 minut czasami do kilku godzin. Występują w czasie snu,gdzie sie budzę w czasie leżenia,chodzenia ... nie ma różnicy co robię. Dziwne jest to,że duszności nie dają znać o sobie kilka dni jest wszystko wporzadku,a pozniej nieoczekiwanie wracają i trwają kolejne kilka dni lub dzień i znowu jest wszystko w porządku. Nie boje się tego tylko chce by ktos mnie pokierowal,gdzie mam sie udać. Mialam kilka nieprzyjemnych epizodów gdzie przez kilka sekund brakowało mi powietrza i to mnie najbardziej przeraża,bo sama niewiwm co o tym myśleć gdy duszności mają zmienny typ odczucia. Np. Czasem mam uczucie ciężkości w klatce piersiowej,gdzie klatka piersiowa boli i trwa to nawet kilka godzin, później gdy pojawia sie duszność mam uczucie suchego gardła i zwiotczenia mięśni podniebienia jak i tchawicy, raz duszność pojawiła sie od silnego uderzenia gorąca,zrobiło mi sie niedobrze zaczęło mi bardzo szybko bić serce i nie moglam złapać oddechu do końca ale to bylo tylko raz. Nastepnie napad duszności zaczyna sie od zatkania zatok i strasznie ciężko jest mi złapać oddech przez usta uczucie jakby swiszczalo mi w gardle robi sie takie wąskie... oprócz duszności od czasu do czasu z uderzeniem gorąca poca mi sie pachy,ale to mialam tylko 2 razy. Astma wykluczona, tarczyca jest tez przebadana i jest dobrze. Dodam,że ten sam problem miałam w poprzedniej ciąży wszystkie te dolegliwosci wyglądały tak samo tylko,ze byly 2 razy silniejsze niż teraz i pol roku po ciąży mi wszystko przeszło z dnia na dzień... dlatego juz nie panikuje,bo mam nadzieję,ze wszystko po rozwiazaniu wroci do normy tylko bardziej sie juz denerwuje tym,że nie znam przyczyny i znowu sie pojawiają,a od lekarza do lekarza nie chce mi sie chodzić ... może ktoś miał podobny przypadek z pacjentów...

Lek. Michał Lenard

Sugeruje mimo wszystko zgłosić się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie podstawowych badań i skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!