Co znaczą dyskretne zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe przedziału przyśrodkowego?

Witam. W luty 2017 r. nabawiłem się urazu kolana.po konsultacji z lekarzem i zrobieniem rezonansu magnetycznego wyszło, że jest potrzebna operacja i mam rozerwanie łąkotki przyśrodkowej.Pod koniec kwietnia miałem robionę operacje na to kolano.Po zabiegu rozpoczełem rehabilitacje i ćwiczenia.Po 7 miesiącach rozpoczełem lekkie bieganie i po 5 treningach noga mi spuchła i zaczeła mocniej boleć.Przestałem biegać i wykonałem jeszcze raz rezonans magnetyczny , oto opis : Umiarkowana uogólniona redukcja objętości i zmiany zwyrodnieniowe pozostałości łąkotki przyśrodkowej,zwłaszcza trzonu, z drobnymi nierównościami wolnego brzegu łąkotki. W szparze stawowej centralnej części przedziału przyśrodkowego widoczne dyskretne szczelinowate pasmo bezsygnałowe prawdopodobnie odpowiadające zmianą po operacyjnym lub niewielkiej ilości gazu. Dyskretne ścieńczenie chrząstki przedziału przyśrodkowego.Nieznaczny obrzęk szpiku kostnego kłykcia przyśrodkowego piszczeli, przeciążeniowy lub po przebytym częściowo wygojonym stłuczeniu. Prawidłowa łąkotka boczna i chrząstka przedziału bocznego. Drobne nierówności chrząstki przyśrodkowej i bocznej powierzchni rzepki. Przebyte naciągnięcie bliższej części MCL i możliwe przebyte nieznaczne naciągnięcie ACL .Poza tym aparat więzadłowy stawu kolanowego w normie. Ślad płynu w jamie stawowej.Nie wykazano wolnych ciał śródstawowych . R:Redukcja objętości i nie znaczne/umiarkowane zwyrodnienie pozostałości MM, bez ewidentnych nawrotowych pęknięć.Dyskretne zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe przedziału przyśrodkowego.Chondromalacja rzepki stopnia 2 .Przebyte naciągnięcie MCL i prawdopodobnie ACL. Można prosić o porade czy wszystko jest ok, czy trzeba zrobić jakiś zabieg, bo to kolano mnie pobolewa jak długo pochodze i puchnie a o bieganiu już nawet nie myśle, bo boli i nie idzie biegać.:-( Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza ortopedy aby po badaniu i łącznej analizie powyższego badania zdecydować o odpowiednim dalszym postępowaniu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty