Co znaczą fragmenty błony śluzowej żołądka z przewlekłym nieaktywnym naciekiem zapalnym?

Gastroskopia. Interpretacja wyniku. Rodzaj materiału: wycinkibz antrum żołądka. Rozpoznanie histopatologiczne: Fragmenty błony śluzowej żołądka z przewlekłym ( ) nieaktywnym naciekiem zapalnym z ogniskami wloknienia. Metaplazja jelitowa (-), dysplazja (-), zanik (-). Trzy fragmenty tkankowe średnicy po 0,3 cm.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka . Wskazana wizyta u lekarza gastroenterologa