Co znaczą guzki Schmorla w obrębie płytek granicznych trzonu górnego odcinka L?

RTG kręgosłup szyjny.Lordoza szyjna zniesiona.Cechy dyskopatii na poziomie C5-C6.Osteofit na przednio-dolnej krawędzi trzonu C6. Kręgosłup ledżwiowy.Lordoza lędżwiowa pogłębiona.Guzki Schmorla w obrębie płytek granicznych trzonu górnego odcinka L.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa lędżwiowego.Poziome ustawienie kości krzyżowej.Co robić by mniej bolało do jakiego lekarza się udać i co oznacz to RTG

Dolegliwości nadają się do konsultacji u reumatologa. Po konsultacji skuteczną pomoc można uzyskać u fizjoterapeuty. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki