Co znaczą liczne erytrocyty w badaniu moczu?

Dzień dobry, wykonywałam badanie moczu, które wykryło liczne Erytrocyty (krew w moczu były niewidoczna, ale w badaniach już tak czyli miałam krwinkomocz) oraz w osadzie moczu Erytrocyty usiane. Badanie było powtarzane parę razy i w każdym było tak samo, . Po konsultacji z lekarzem ogólnym, i potem urologiem miałam zabieg zwężenia cewki moczowej. Po ok 2 miesiącach wykonałam ponownie badanie ogólne moczu wyniki wyszły takie same (krwinkomocz) Co teraz mam zrobić? I co to oznacza? Jakoś chorobę?

Przewlekły krwinkomocz, bo tak należy nazwać Pani dolegliwość, wymaga pogłębionej diagnostyki - należy brać pod uwagę schorzenia takie jak: kamica nerkowa, torbielowatość nerek (tu pomocne jest USG, ew, RTG jamy brzusznej, a w dalszej kolejności tomografia) oraz choroby dotyczące pęcherza moczowego a także miąższu nerek (np. kłębuszkowe zapalenie nerek). Część badań można wykonać na poziomie poradni lekarza rodzinnego, do pozostałych prawdopodobnie będzie wymagane skierowanie do poradni nefrologicznej i ew. urologicznej.