Co znaczą linijne zwłóknienia w dolnych partiach lewego płuca?

Proszę o interpretację badania RTG płuc: Linijne zwłóknienia w dolnych partiach lewego płuca, Poza tym pola płucne bez widocznych zmian ogniskowych. Kąty wolne. Sylwetka serca w normie. Co to oznacza?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie zmiany mogą wystąpić po jakiejś infekcji dawno przebytej. Ponadto nie stwierdza się zmian odbiegających od normy, jednak zawsze takie badanie powinien ocenić lekarz, który Pana na nie skierował.