Co znaczą mdłości, ból dolnej części brzucha, świąd skóry na całym ciele i uczucie zimna w stopach i rękach?

Witam Jestem mężczyzną w wieku 18 lat. Od 3 miesięcy miałem problemy z układem pokarmowym: częste odbijania, uczucie gorzkości w ustach, ból w nadbrzuszu i za mostkiem. Miałem wykonaną gastroskopie, która wykazała tylko nieznaczne zaczerwienienie błony śluzowe żołądka. Gastroenterolog stwierdził, że to prawdopodobnie objawy choroby refluksowej i nie ma się czym przejmować. Lecz od tygodnia mam mdłości, ból dolnej części brzucha, świąd skóry na całym ciele i uczucie zimna w stopach i rękach, a dziś zauważyłem białe plamki w kale. Kał oddaje regularnie, stolec jest wydłużony z pęknięciami na powierzchni, trochę luźny. Mam normalny apetyt i samopoczucie, ale rano po przebudzeniu jestem blady przez jakieś 15-20 minut. Potem wracają normalne kolory twarzy. Od dziecka choruję na zespół jelita drażliwego. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji tych objawów.

Lek. Tomasz Budlewski

Koniczna wizyta u lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.