Co znaczą moje wyniki badań rezonansu magnetycznego kręgosłupa odcinka piersiowego oraz lędźwiowego?

Witam serdecznie, właśnie odebrałem wyniki badań Rezonansu magnetycznego kręgosłupa odcinka piersiowego oraz lędźwiowego i otrzymałem taki opis w skrócie, proszę napisać czy to coś poważnego? Na poziomie VTh4/VTh5 paracentralno-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego po stronie prawej i zwężająca światło otworu międzykręgowego dla prawego korzenia nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 13mm. Na poziomie VTh5/VTh6 paracentralno-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego po stronie prawej i zwężająca światło otworu międzykręgowego dla prawego korzenia nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 13,5mm. Na poziomie VTh6/VTh7 paracentralna wypuklina krążka międzykręgowego zwężająca światło otworów międzykręgowych dla korzeni nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 12mm. Na poziomie VTh7/VTh8 lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego po stronie lewej i lewy korzeń nerwów rdzeniowych oraz postronie lewej sięgająca przedniej powierzchni rdzenia kręgowego. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 9,5mm. Na poziomie VTh8/VTh9 paracentralno-lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego zwężająca światło otworu międzykręgowego dla lewego korzenia nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 12mm. Na poziomie VTh9/VTh10 paracentralna wypuklina krążka międzykręgowego modelująca przednią powierzchnię worka oponowego zwężająca światło otworów międzykręgowych dla korzeni nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 11mm. Na poziomie VTh10/VTh11 paracentralno-lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego zwężająca światło otworu międzykręgowego dla lewego korzenia nerwów rdzeniowych, z możliwym jego niewelkim uciskiem. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 12mm. Na opisanych poziomach objawy wielopoziomowej, częściowej dehydratacji krążków międzykręgowych z obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowych. Rdzeń kręgowy w odc. piersiowym o prawidłowej intensywności sygnału, bez widocznych zmian ogniskowych. W pozycji badanie kręgosłup spłycenie fizjologicznej lordozy. Na poziomie VL1/VL2 centralno-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego, z pęknięciem pierścienia włóknistego, śr. ok. 4mm, uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 12mm. Na poziomie VL4/VL5 paracentralna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca korzenie nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 14,5mm. Na poziomie VL5/VS1 centralno-lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego, z pęknięciem pierścienia włóknistego, śr. ok. 4mm, uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego i lewy korzeń nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi ok. 12,5mm. Na opisanych poziomach niewielka artroza stawów międzykręgowych przyczynia się dodatkowo do zwężenia światła otworów międzykręgowych. Objawy częściowej dehydratacji krążków międzykręgowych (na poziomach j.w.), z obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowych, zwłaszcza VL5/VS1. Stożek rdzenia o prawidłowej intensywności sygnału, bez widocznych zmian ogniskowych. Proszę o pomoc z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował wielopoziomową chorobę krążka międzykręgowego z uciskiem na korzenie nerwów rdzeniowych. Dodatkowo uwidoczniono niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.