Co znaczą moje zmiany na siatkówce?

Dzien dobry Na podstawie badania dna oka volkiem, dwoch okulistow stwierdzilo obecnosc otworow na obwodzie siatkowki i zwyrodnienia kraciaste. Trzeci natomiast w badaniu plafundoskopowym (tez soczewka ale podobno inna?) Stwierdzil ze to tylko zmiany owalne na siatkowce, a nie otwory czy zwyrodnienia. Szukam w internecie pojecia zmian owalnych na siatkowce, ale nie moge znalesc, co powoduje ze mam obawy co do tej diagnozy. Czy znaja panstwo takie pojecie?

Szanowna Pani, niestety nie jestem w stanie pomóc, proszę zasięgnąć opinii okulisty