Co znaczą mroczki w polu widzenia, migotanie obrazu, liczne męty w ciele szklistym?

Od 2 miesięcy mam problemy z widzeniem: nadwrażliwość na światło, powidoki po świetle utrzymujące sie nawet kilka minut, śnieg optyczny / mroczki w polu widzenia, migotanie obrazu, liczne męty w ciele szklistym i lekko rozmyte widzenie. Dodatkowo pojawiły mi się silne bóle głowy i szumy uszne. 3tygodnie temu robiłem pełny komplet badań u okulisty, lecz lekarz nic nie stwierdził. Czy lekarz okulista postawił dobra diagnozę? A może to objawy jakiejś nerwicy?

Co jakiś czas pacjenci przychodzą z problemami, o których Pan pisze. Często jest to problem psychosomatyczny, czyli taki, który dotyczy i psychiki i ciała. Może być tak, że praca układu widzenia i słyszenia jest właściwa lecz zakłócenia pojawiają się w Ośrodkowym Układzie Nerwowym i są problemem neurologicznym - trzeba skonsultować z neurologiem, jeśli jednak i on powie, że jest wszystko w porządku, należy udać się do psychiatry lub psychoterapeuty. Psychoterapia ewentualnie poparta leczeniem farmakologicznym,- psychiatrycznym, często radzi sobie z takimi wrażeniami oraz zapobiega ich nawrotom. Życzę dużo zdrowia i komfortu emocjonalnego.Pozdrawiam. Magdalena Bąk. http://psychoterapeutka.net.pl/