Co znaczą nieduże zmiany endometrialne przy lewym jajniku?

Jestem 21 dni po laparoskopii endometriozy. Mialam usowane nieduże zmiany endometrialne przy lewym jajniku. Po dwoch tygodniach lekarz powiedzial ze moge wrocic do pracy. Jak bylam w domu nawet dobrze sie juz czulam ale po pieciu dniach pracy ja nadal czuje sie słaba i caly czas boli mnie lewy jajnik. Lekarz mi powiedziala ze to normalne i potrzeba czasu. Ale mnie to martwi ze tak duzo czasu juz minelo i nadal boli. Jak długo goi sie rana w brzuchu? Ile czasu jeszcze potrzebuje żeby dojść do siebie?

Takie gojenie wewnątrzbrzuszne po tego typu operacji trwa z reguły 2-3 miesiące. Normowanie zacznie się dopiero po 2-3 krwawieniu miesiączkowym po operacji.