Co znaczą nieliczne nadżerki w odbytnicy i esicy, obrzęk i zaczerwienienie śluzówki?

Witam serdecznie Choruję na NZJ ( konkretnie na wzjg) postać łagodna nieliczne nadzerki w odbytnicy i esicy, obrzęk zaczerwienienie śluzówki ,czytałam że bardzo często występują problemy ginekologiczne u kobiet z NZJ , że patologie u takich kobiet są częste, że choroby ginekologiczne stanowią powikłanie NZJ czy to prawda? Wsród tych chorób wymieniona jest endometrioza, nowotwór dróg rodnych, problemy z płodnością, mam 35 lat ( od 5 choruję) chce mieć dzieci boję się i nie chce zachorować

Szanowna Pani. Wrzodziejace zapalenie jelita grubego może powodować schorzenia innych narządów czy organów ( na przykład zapalenie tęczówki oka czy stwardniające zapalenie przewodów żołciowych ), jednak nigdy nie powoduje zmian w układzie rozrodczym kobiety , mam na mysli nie powoduje problemów ginekologicznych.