Co znaczą niewielkie guzki w okolicy intymnej?

Pare miesięcy temu w okolicy intymnej pod wejściem do pochwy na tej już „zwykłej” skórze a dokładnie pod nią zrobiły mi się dwa niewielkie guzki (ok 0,5 cm średnicy) nie bolały i w sumie nie przeszkadzały aż pewnego razu przy goleniu zaczęłam je maszynka i wyleciała z nich ropa z krwią po czym te guzki zniknęły myślałam ze jest po problemie ale teraz znowu się pojawiły w tym samym miejscu i od około 1,5 miesiąca nie znikają. Czy to może być coś poważnego i co dalej z tym zrobić

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą nasuwać podejrzenie zapalenia gruczołów Bartholina. Objawem zapalenia gruczołu jest bolesny guzek i obrzęk wargi sromowej większej, zmianom może towarzyszyć podwyższona temperatura. Zazwyczaj objawy zaostrzają się po stosunku płciowym. Leczenie polega na interwencji chirurgicznej oraz przyjmowaniu antybiotyku. Nawroty mogą się zdarzyć pomimo właściwego leczenia. Sugeruję udać się do lekarza ginekologa w celu postawienia diagnozy oraz leczenia.