Co znaczą niewielkie płaty i grupy oraz pojedyncze struktury mikropęcherzykowe?

Proszę o interpretację wyniku badania cytologicznego BACC lewego płata tarczycy: na tle skąpego koloidu, wśród elementów morfotycznych krwi widoczne są niewielkie płaty i grupy oraz pojedyncze struktury mikropęcherzykowe utworzone przez nieco polimorficzne tyreocyty o cechach oksyfilnych. Obraz cyt. nasuwa podejrzenie guzka oksyfilnego. Czy to nowotwór złośliwy? Czy trzeba to usunąć operacyjnie. Od wielu lat leczę się na niedoczynność tarczycy (Haschimoto). Dziękuję. Agnieszka, lat 54

Lek. Tomasz Budlewski

mogą być postaci łagodne i złośliwe. sądzę że wskazane jest leczenie operacyjne, w opisie powyższym nie ma nic na temat cech złośliwości, aczkolwiek jest możliwość uzłośliwienia zmiany, konieczna wizyta u lekarza endokrynologa.