Co znaczą niewielkie zmiany bliznowate z poszerzeniem drobnych oskrzeli?

Witam serdecznie i bardzo proszę o interpretację mojego wyniku TK płuc '' Niewielkie zmiany bliznowate z poszerzeniem drobnych oskrzeli przysercowo w segmencie 5 PP. Guzek wielkości do 0,4 cm przyopłucnowo w segmencie 10 PP. Poza tym miąższ obu płuc o prawidłowej powietrzności bez innych zagęszczeń. Tchawica i oskrzela główne o prawidłowych przekrojach. Powiększonych węzłów chłonnych w śródpiersiu ni9e stwierdzono. Elementy kostne klp bez patologicznych nacieków. WN: Niewielkie zmiany bliznowate w PP. ''

Witam serdecznie,

Na podstawie samego wyniku badania TK nie można wiele powiedzieć. Wynik badania trzeba uzupełnić o szczegółowy wywiad, badanie fizykalne oraz ewentualnie badania laboratoryjne i wówczas lekarz może ustalić rozpoznanie. Dlatego wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.