Co znaczą nieznaczne poszerzenie przestrzeni płynowych przymózgowych w obu okolicach czołowych?
Badanie MR głowy wykazało nieznaczne poszerzenie przestrzeni płynowych przymózgowych w obu okolicach czołowych do szerokości 0,4 cm. Poza tym obraz mózgowia i przestrzeni płynowych bez zmian. Mam 27, migrenowe bóle głowy, zaburzenia depresyjne, w pewnym stopniu trudności w kontaktach z ludźmi. Czy ten wynik MR może świadczyć o jakimś uszkodzeniu lub chorobie mózgu? Czy moje dolegliwości mogą z tego wynikać? Dodam, że TK głowy nie wykazało żadnych odchyleń od normy.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam!
Taki typ "urody" - radiolodzy mają tzw. swoje normy i współczynniki i na tym się opierają przy opisie badań obrazowych, nawet przy znikomych odstępstwach od wytycznych. Do diagnostyki migreny bardziej przydatne byłoby EEG. Bóle głowy przy depresji, nerwicach, czy innych zaburzeniach lękowych nie są rzadkością. Myślę, że szkoda pieniędzy na drogie badanie obrazowe, należy zrobić EEG, skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, zrobić testy projekcyjne, określić profil osobowości oraz podatność na sugestię i rozpocząć kompleksowe leczenie nie tylko jednego objawu, ale całości problemu!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.