Co znaczą nudności i wymioty oraz bardzo częste mroczki przed oczami i zawroty głowy?

Witam, mam 18 lat. Od pewnego czasu bardzo często boli mnie głowa w tym samym miejscu- skroni. Towarzyszą temu nudności i wymioty oraz bardzo częste mroczki przed oczami i zawroty głowy. Ból nie ustępuje mimo wzięcia paracetamolu czy ibuprofenu, po czasie ustępuje sam jednak dolegliwość jest bardzo dokuczliwa. Zauważyłam również u siebie mylenie wyrazów. Na przykład błędne odczytanie numeru autobusu, którego liczby nie są ze sobą powiązane. Często również jestem zmęczona pomimo, że śpię 8 godzin

Witam!
Co do bólu głowy, należy się skontaktować z neurologiem: badanie, RM głowy, EEG, podstawowe badania laboratoryjne i postawi diagnozę - może to jest migrena. Co do braku koncentracji i lapsusów spostrzeżeniowych należy się skontaktować z psychiatrą lub psychologiem i zdiagnozują po swojemu.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.