Co znaczą oba sutki z całkowitą inwolucją tkanki gruczołowej i tłuszczowym utkaniu?

WITAM .Proszę o interpretacje usg.Oba sutki z całkowitą inwolucją tkanki gruczołowej i tłuszczowym utkaniu.Sutek prawy bez widocznych zmian ogniskowych.W sutku lewym wzdłuż prebiegu blizny pooperacyjnego widoczna jest przestreń płynowa wielkości m27x12mm, z wyrażną zewnętrzną torebką,cześciowo wypełniona zagęszczoną treścia (krwiak)?

Taki wynik oznacza, że w Pani przypadku doszło już do zaniku całkowitego tkanki gruczołowej sutkowej. Zapewne zanik powstał ze względu na starzenie się gruczołu i niedobory hormonalne. To typowa sytuacja związana z wiekiem pacjentki. Niestety pod blizną w lewej piersi powstał zapewne krwiak pooperacyjny co może wymagać opróżnienia zabiegowego. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem prowadzącym.