Co znaczą osteofity na wyniosłości międzykłykciowej piszczeli?

Witam szanowne grono medyczne. Od pół roku zmagam się z bólem lewego kolana, który nasila się podczas chodzenia (ostatnio także podczas siedzenia). Zakończyłam jedną rehabilitację (laser, pole magnetyczne, krioterapia i gimnastykę), która nie przyniosła żadnego efektu. Badanie RTG wykazało: "Osteofity na wyniosłości międzykłykciowej piszczeli. Poza tym uwidocznione struktury kostno stawowe rtg bez zmian. Szpara stawu nieprzewężona". Od tygodnia przyjmuję Structum. Proszę o poradę co mogę zrobić.

Brak efektu po terapii wskazuje na to, że przyczyna nie została znaleziona lub też terapie nie została dopasowana. Fizjoterapeuci pracują różnymi metodami. Proszę skonsultować się z doświadczonym fizjoterapeutą. Proszę spróbować również ćwiczeń: https://www.youtube.com/watch?v=PjMqqvYv-nE. Może będą przydatne. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki