Co znaczą polipy przyścienne drobne hyperechogeniczne?

usg jamy brzusznej, na pęcherzyku żółciowym polipy 1mm przyścienne drobne hyperechogeniczne,gruczoł krokowy powiększony 40-39-42mm ,w miąższu liczne obszary hyperechogeniczne i zwapnienia ,masywne zalegania treści i gazów w obrębie okrężnicy poprzecznej ,w obrębie jelita cienkiego półpłynna treść i gazy a reszta w normie.

Być może to drobne polipy pęcherzyka żółciowego czyli miejscowy niewielki przerost śluzówki pęcherzyka żółciowego lub też drobne, miękkie złogi, cholesterolowe rozłożone lub wrośnięte w śluzówkę pęcherzyka żółciowego. Tego nie da się dokładnie odróżnić w USG. W każdym razie to stan łagodny, nie budzący niepokoju, wymagający tylko obserwacji czyli za około pół roku kontrolnego USG.