Co znaczą porzerzone przewody mleczne w obydwu piersiach?

Wynik badania usg piersi (wykonane przez specjalistę chirurgii onkologicznej). Piersi o budowie gruczołowo - tłuszczowej. W piersi prawej na godz. ok 3 cm od brodawki zmiana FA o wielkości 8x4 mm. W piersi lewej na godz. 12 ok. 2 cm od brodawki zagęszczenie hipoechogeniczne o nierównych brzegach wielkości 10x7 mm. W obu dołach pachowych węzły o prawidłowej budowie, niepowiększone. BIRADS 3. W tym samym dniu miałam również robione USG i badanie fizykalne przez innego lekarza doświadczonego onkologa, który nie stwierdził nic złego jedynie porzerzone przewody mleczne w obydwu piersiach. Mammografia z grudnia 2016 także porządku BIRADS1. Dodam że w lewej piersi odczuwam ciepło. W rodzinie nie było przypadków raka piersi. Co dalej mam robić. Kobieta 37 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

zmiana prawdopodobnie łagodna, dalsza obserwacja wg zaleceń lekarza prowadzącego diagnostykę.