Co znaczą porzerzone przewody mleczne w obydwu piersiach?
Wynik badania usg piersi (wykonane przez specjalistę chirurgii onkologicznej). Piersi o budowie gruczołowo - tłuszczowej. W piersi prawej na godz. ok 3 cm od brodawki zmiana FA o wielkości 8x4 mm. W piersi lewej na godz. 12 ok. 2 cm od brodawki zagęszczenie hipoechogeniczne o nierównych brzegach wielkości 10x7 mm. W obu dołach pachowych węzły o prawidłowej budowie, niepowiększone. BIRADS 3. W tym samym dniu miałam również robione USG i badanie fizykalne przez innego lekarza doświadczonego onkologa, który nie stwierdził nic złego jedynie porzerzone przewody mleczne w obydwu piersiach. Mammografia z grudnia 2016 także porządku BIRADS1. Dodam że w lewej piersi odczuwam ciepło. W rodzinie nie było przypadków raka piersi. Co dalej mam robić. Kobieta 37 lat.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
zmiana prawdopodobnie łagodna, dalsza obserwacja wg zaleceń lekarza prowadzącego diagnostykę.