Co znaczą powiększone, niebolesne węzły chłonne na szyi z lewej strony?

Witam, mam od jakiegoś czasu 2 powiększone, niebolesne węzły chłonne na szyi z lewej strony. Byłem u lekarza, zlecił badanie krwi, w którym nic nie wyszło. Zrobiłem także usg tychże węzłów, ale nie dowiedziałem sie nic oprócz tego czego wiedziałem czyli ze są powiększone. Nie mam żadnych innych objawów. Wszystko jest jak najbardziej w porządku. Lekarz przepisał mi limphomysot i węzły chłonne zaczęły sie zmniejszać. Moje pytanie jest następujące: czy gdyby było to coś poważnego zmniejszyłyby sie od tego leku ? Pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli węzły chłonne maleją, to prawdopodobnie było to spowodowane ich odczynowym powiększeniem. Jeżeli zauważyłby pan ich powiększanie lub utrzymywanie się w powiększeniu, warto by lekarz pokierował pana na ponowne USG i pobranie ewentualne pobranie węzłów w całości. Pozdrawiam.