Co znaczą problemy z wypróżnianiem po radioterapii?

JESTEM 3 LATA PO RADIOTERAPII. MAM PROBLEMY Z WYPROZNIANIEM.POJAWIŁA SIĘ KREW. MAM UCZUCIE NIE PEŁNEGO WYPROZNIANIA. BYŁEM NA BADANIU W SZPITALU PER RECTUM I STWIERDZONO GUZ KRWAWIENNY NA GODZ 6. CZY TO ON MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ MOICH PROBLEMÓW. CZUJE PO LEWEJ STRONIE W ODBYCIE JAKIEŚ KŁÓCIE. PROSZE DOKTORA O ODNIESIENE SIĘ DO MOJEGO PROBLEMU. Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM SERDECZNIE.

Każda obecność krwi w stolcu wymaga wyjaśnienia. Może wiązać się z póżnym odczynem popromiennych i uszkodzeniem ściany jelita , ale też może wynikać z problemu onkologicznego. Nie wystarczy badanie per rectum, proszę udać się do swojego onkologa, należy wykonać badanie endoskopowe ( -sigmoidoskopię, kolonoskopię) w zależności od potrzeby.