Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą problemy ze wzrokiem i chodzeniem oraz zaburzenia przełykania?

W niedziele miałam bardzo dziwna sytuacje. Najpierw miałam lekkie problemy ze wzrokiem, potem nie mogłam normalnie chodzic na swoich nogach. po tym jak ze wzrokiem wszystko wróciło do normy przestałam mówić i nie mogłam przełykać płynów. Trwało to 3h. Dopóki nie poszłam spać. Tego samego dnia rano normalnie mowilam. Po 4 godzinach od wstania przestałam mówić i zaczęła mnie okropnie bolec głowa w okolicy potylicznej i kark. Nie mowilam 5h. Nie wiedziałam jak. Wszystkich rozumiałam na około. Czuje tez osłabienie w lewym ramieniu. Nie miałam opadnietego kącika ust wiec to chyba nie udar? Dzisiaj czyli po 3 dniach od tamtego incydentu krwawiłam z nosa, co nigdy w moim 23 letnim życiu się nie zdarzyło!
KOBIETA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Lek. Karolina Meszek
60 poziom zaufania

Dzień dobry, przy takich objawach powinna Pani zgłosić się do lekarza - najlepiej neurologa i dokładnie opisać swoje objawy. Lekarz zbada Panią i w razie stwierdzenia takiej potrzeby skieruje Panią na badania obrazowe. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy