Co znaczą silne bóle głowy, mdłości i te zawroty?

Witam, od około tygodnia miewam takie objawy jak: silne bóle głowy leki nie pomagają, mdłości i zawroty głowy, czasem występuje też niskie ciśnienie lecz objawy utrzymują się stale. Jestem bardziej wrażliwa na światło i zapachy. W ciąży nie jestem na pewno. Podczas niskiego ciśnienia po jakimkolwiek wysiłku, nawet po spacerze puchną mi palce lewej dłoni. Lekarz rodzinny ignoruje sprawę. Wyniki podstawowe moczu i krwi w normie. Co to może być?

Jeśli objawy towarzyszą konkretnym czynnością życiowym, zawodowym lub rekreacyjnym tzn jesli nasilaja sie podczas konkretnych ruchów głowy i szyi być moze należałoby rozważyć przyczynę mechaniczną. W takim przypadku można udac się do fizjoterapeuty ktory może stwierdzić czy objawy nie mają swojego początku w odcinku szyjnym kręgosłupa. Pozdrawiam Starzyk Damian rebalance.pl

Witam!
Jeżeli badania dodatkowe są prawidłowe, to należy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Zrobią testy psychologiczne, ocenią i zaproponują odpowiednie leczenie. Nerwica do złudzenia może naśladować każdą chorobę, ale leczenie jest inne. Mimo tego samego narządu i takich samych objawów typowe leki nie mają większego wpływu na odczuwane dolegliwości.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.