Co znaczą te bóle żołądka przed wyjściem do pracy?

Witam. Pracuje w hipermarkecie. Właśnie szykuję się do wyjścia i jak zawsze od momentu wstania z łóżka czuje że w żołądku mnie skręca, jest mi nie dobrze i płakać mi się chce że znów musze iść do tego miejsca. Nie nawidze swojej pracy. Przez nią jestem rozdrażniona, wystarczy mi jedynie iskra zeby wybuchnąć, wystarczy jeden nie uprzejmy klient i moje nerwy puszczają. Wiem że najłatwiej byłoby znaleść inną pracę ale nie mogę nic znaleść. Proszę o radę. Co mi jest?

Dzień dobry!
Objawy, o których Pani wspomina mogą mieć charakter objawów nerwicowych, jednak by jednoznacznie je zdiagnozować należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie do psychiatry. Lekarz psychiatra może zalecić farmakoterapię oraz podjęcie psychoterapii by pomóc Pani radzić sobie z trudnościami. Wraz z terapeutą warto byłoby się również przyjrzeć temu co takiego w Pani pracy powoduje tak silne reakcje i dlaczego.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje, z pewnością związane są ze stresem,
w miejscu Pani pracy.
Możliwe, że warunki pracy lub stawiane w niej wymagania
przekraczają Pani możliwości psychiczne lub fizyczne.
Jeżeli stresujące sytuacje zdarzają się w pracy często lub trwają
od dłuższego czasu, to utrzymujący się stan ciągłego napięcia
i duży poziom odczuwanego stresu może przyczynić się
do odczuwania różnego rodzaju przykrych uczuć i emocji,
takich jak strach, lęk, złość, gniew.
Długotrwały stres często jest przyczyną wyczerpania fizycznego
i psychicznego oraz odczuwania dolegliwości somatycznych.
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy,
problemów z trawieniem, owrzodzenia układu pokarmowego,
cukrzycy, chorób serca i układu krążenia, nowotworów,
zaburzeń lękowych, nerwicy, depresji, i wielu innych zaburzeń.
Jeżeli nie można usunąć przyczyny stresu, należy zrównoważyć jego
negatywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie.
W celu eliminowania napięcia mięśni powstałego w wyniku
chronicznego stresu warto zastosować np. Relaksację Mięśni Jacobsona,
rozluźniający Trening Autogenny Schulza lub inne techniki relaksacyjne.
Można też powierzyć swój problem terapeucie.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl