Co znaczą te czerwone krostki na udzie?

Witam, w nocy na udzie pojawiły mi się czerwone kropki. Małe w 4 równych rzędach. Nie bolą, nie swędzą. Są równe ze skórą. Dodatkowo ostatnio często pojawiają mi się siniaki na nogach. Czy to może być coś poważnego ?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani opis może wskazywać na skazę małopłytkową. Badania, które koniecznie należałoby wykonać: morfologia krwi z rozmazem (głównie w celu oceny liczby płytek krwi), INR, APTT. Opcjonalnie może pani wykonać: PFA-100 (czas okluzji). Sugeruję również udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu klinicznego.