Co znaczą te drobne ogniska linijnych zwłóknień?

Witam mam pytanie mój tato ma 63 lata choruję na cukrzycę, miażdżyce jest po operacji tętniaka ostatnio wykonane zostało mu RTG klatki piersiowej i jedna sprawa nas zaniepokoiła; ,,u podstawy płuca lewego przy kpniuszku serca drobne ogniska linijnych zwłóknień,, a od pewnego czasu jest mu duszno nadmierne się poci i ogólnie jest słaby.Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka. Proszę koniecznie udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badania