Co znaczą te duszności po usuwaniu żylaków?
W połowie marca miałam usuwane żylaki z lewej nogi. Wszystko przebiegło ok. Nie brałam po zabiegu żadnych leków. Po 2 miesiącach (czyli w połowie maja) kolejna operacja tym razem na prawej nodze. Laserowo. Brałam olfen i clexane. Ok 5 dni po operacji zaczęły się duszności. Na zdjęciu szwów prawie zemdlałam. Lekarz zrobił mi usg nogi i powiedział, że jest ok. że pewnie mam nerwicę. Zrobiłam EKG - ok. Badanie krwi i cukru ok. Ddimery 505. Noga ok. Tylko ta duszność. Nawet bez wysiłku. Non stop

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Wskazania do przeszczepu wysp trzustkowych
Witam,
zwykle dolegliwości układu oddechowego diagnozuje pulmonolog, wskazana konsultacja i ewentualne leczenie, ponieważ różne przyczyny mogą powodować duszność, niewykluczone, że jest to podłoże psychogenne - zaburzenia psychiczne rozpoznaje się, w momencie kiedy wyeliminuje się choroby somatyczne.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Rozumiem, że były to zabiegi planowane i udały się. Może jednak sam fakt poddania się im był jednak większym stresem niż Pani zakładała? Jeśli od strony medycznej diagnostyka wyklucza przyczyny i padła wskazówka, że podłoże Pani objawów może być psychologiczne, warto rozważyć konsultację u psychologa. Może okazać się również, że -niezależnie od ostatnich wydarzeń związanych z opisanymi zabiegami- była Pani poddana w ostatnim czasie różnym stresorom i wskazane byłoby wsparcie mające na celu poradzenie sobie z sytuacją. Pozdrawiam serdecznie.