Co znaczą te dwa fragmenty tkanki tłuszczowej?

Witam. Proszę o informację na temat wyników : rozpoznanie kliniczne - miastenia gratis. Materiał histopatologiczny: Śródpiersie. W obrębie tkanki tłuszczowej obecne skupiska tak zwanej tkanki tłuszczowej brunatnej. Ponadto widoczne są cechy przerwienia oraz niewielkie świeże wylewy krwi. Brak komórek nowotworowych. 2. Materiał: grasica, węzły śródpiersiowe. Dwa fragmenty tkanki tłuszczowej wielkości 1.4cm i 1.0 cm. W większym z fragmentów widoczny węzeł chłonny o wymiarach 0.9cmx0.5cmx0.4cm.

W materiale usuniętym w czasie zabiegu zawiera się tkanka tłuszczowa. Brunatna tkanka tłuszczowa to rodzaj tłuszczu, który różni się właściwościami, jednak nadal jest normalną tkanką.